Sluneční brýle včera a dnes…

Dnes jsou sluneční brýle známé téměř každému na světě, ale ještě před několika staletími byl tento módní doplněk méně populární a co může překvapit, měl dokonce jiný účel!

Jak vypadaly sluneční brýle v minulosti?

Zajímavostí je, že první sluneční brýle byly vynalezeny v Číně. Nebyly určeny k ochraně před sluncem, ale měly za úkol účinně skrýt reakce soudců během soudních řízení. Byly vyrobeny z tmavého křemene, takže se výrazně lišily od dnešních slunečních brýlí.

Za vynálezce prvních brýlí, které měly chránit zrak před sluncem, jsou považováni Eskymáci. Obyvatelé mrazivých regionů vytvořili sluneční brýle se štěrbinami vydlabanými v kosti nebo dřevě. Tento vynález měl chránit před běžnou sněhovou slepotou v arktických oblastech.

Dnes mají sluneční brýle mnohem širší použití

V dnešní době jsou brýle nejen zdravotním doplňkem, ale především módním prvkem oděvu, ozdobou obličeje, a často dokonce šperkem. Používání slunečních brýlí často pozorujeme i v místech, kde ochrana před sluncem není nutná. Jsou prostě velmi důležitým a stylovým doplňkem.

Co víc, umožňují nám zachovat anonymitu v místech, kde potřebujeme trochu soukromí. Nejenže maskují naše obličeje, ale také pomáhají skrývat emoce, což může být užitečné v mnoha životních situacích. Je důležité si uvědomit, že sluneční brýle jsou také používány lidmi trpícími různými očními chorobami, což jim poskytuje lepší ochranu zraku na denním světle.

Sluneční brýle cat eye

Jaké brýle jsou nejlepší? Kde je používat a proč je nosit?

Především vybírejte brýle s UV filtry, které splňují normy a směrnice Evropské unie, protože právě tyto brýle jsou bezpečné a můžete si být jisti, že si jich nošením neuškodíte.

Za druhé určete účel vašich brýlí. Pokud mají brýle chránit před ostrým sluncem a oslněním, vyberte polarizační brýle, jestliže pro vás je procházka u břehu jezera v letní slunečný den nepříjemná, vezměte brýle se zrcadlovou úpravou, která odráží sluneční paprsky a zlepšuje komfort vidění, a pokud chcete ‘zářit ve společnosti’, řiďte se svým srdcem a kupte brýle z nejnovější letošní kolekce, inspirované stylem největších světových návrhářů.

Dřevěné brýle wood

 

Sluneční brýle, slunáčky, brýle, okuláry, brejle nebo zorníky… nezáleží, jak je budete nazývat, důležité je, aby nošení brýlí bylo pro vás radostí. Udělejte si malou radost a vyberte si stylové brýle pro sebe.

My z naší strany garantujeme vysokou kvalitu, jedinečné tvary a vzory a také skvělé ceny! A k tomu pouzdro a doprava zdarma.