Pro mnoho řidičů se noční jízda spojuje s něčím nepříjemným. Nerovný vozovka, špatné značení nebo lesní zvířata jsou někdy těžko viditelná během dne, natož v noci na špatně osvětlené silnici.

Statistická data potvrzují nebezpečnost noční jízdy, jelikož více než 1/4 všech nočních nehod na neosvětlených silnicích je smrtelných. Tyto statistiky jsou děsivé a silně nás odrazují od cestování autem po setmění. Existují však způsoby, jak může být noční jízda bezpečnější.

Tvou bezpečnost mohou zlepšit noční světlé brýle!

Jak fungují světlé brýle?

Žluté čočky omezují pronikání světelných vln zodpovědných za vidění odstínů fialové, zelené a modré, zatímco propouštějí do tvých očí žluté, červené a oranžové paprsky, díky čemuž vše, co vidíš v oblasti silnice, se zdá jasnější než bez brýlí. To má klíčový význam pro zajištění komfortu během řízení. Žluté čočky s UV400 filtrem se také ideálně hodí, když prší, sněží nebo je svět obestřen mlhou.

Pamatuj, že dobré světlé brýle mají nejen žlutou čočku, ale také příslušné polarizační filtry, které odrážejí oslňující odrazy světla.

Světlé brýle

Jaké výhody mají polarizační světlé brýle se žlutými čočkami?

  • zlepšují komfort vidění a odhad vzdálenosti,
  • eliminují odrazy světla,
  • posilují kontrast okolního světa a
  • rozjasňují viděný obraz

Polarizační světlé brýle zvýší komfort tvé jízdy, díky čemuž i po dlouhé cestě nebudou tvé oči příliš unavené.

Máš vadu zraku a nosíš brýle? Žluté polarizační nástavce na korekční brýle jsou pro tebe!

Světlé polarizační nástavce v žluté barvě lze nasadit na jakékoli korekční brýle. Magnetické nástavce se nasazují prakticky jednou rukou, velmi rychle a bez jakéhokoli úsilí. Žluté nástavce na brýle jsou skvělou volbou také pro ty, kteří mají rádi své dioptrické brýle natolik, že se s nimi nechtějí rozloučit.

Světlé brýle pro rybáře

Řidiči nejsou jedinou skupinou, u které jsou problémy s viditelností obtěžující. Světlé brýle se v noci hodí také do výbavy každého rybáře. Sluneční paprsky odrážející se od hladiny vody mohou být velmi obtěžující při nočním rybolovu, a světlé brýle s polarizačními filtry omezí na minimum vznik obtěžujících světelných odrazů. S nimi bude noční rybaření čistým potěšením!

Nemusíš utrácet jmění za brýle! V sortimentu naší značky MORAMO najdeš kvalitní světlé brýle za nízké ceny. Tento malý doplněk může zpříjemnit tvůj noční rybolov a při noční jízdě dokonce může zachránit tvůj život!