Kulatý obličej vůbec nemusí být otázkou nadbytečných kilogramů – velmi často je to výsledek genů. Každý, kdo má obličej „vyčnívající“ za standardní rozměry, dobře ví, jak velkým problémem je najít vhodné brýle, které nejen dobře vypadají, ale jsou také pohodlné při nošení. Seznamte se s pravidly, která vám usnadní nalezení ideálního páru brýlí!

Jaké brýle pro velký obličej?

Pravidlo č. 1: Zkontrolujte přesné rozměry brýlí.

Každý z nás zná svou velikost kalhot, ale jen několik procent z nás ví, jakou velikost brýlí by mělo nosit. Možná jste dosud ani neslyšeli o tom, že každý pár brýlí má pečlivě stanovené parametry, které jsou určeny pro drobné i trochu větší obličeje. Ideální brýle pro velký obličej by měly mít čočky větší než 52 mm. Šířka obruby závisí na šířce naší hlavy – pokud máte spíše úzký obličej, vhodné budou brýle, jejichž šířka se pohybuje v rozmezí 130-135 mm, zatímco plnější a širší obličej se bude cítit dobře v modelech nad 145 mm.

klasické brýle pro plný obličej

Pravidlo č. 2: Při výběru brýlí pro velký obličej věnujte pozornost jeho proporcím.

Bez ohledu na to, zda máte velký nebo malý obličej, nejdůležitější věcí, která rozhodne o tom, jak vybraný model bude vypadat na vás, je správné přizpůsobení tvaru brýlí tvaru obličeje. Je to docela složitý proces, o kterém se můžete dočíst více v tomto článku:  Jak vybrat brýle?, ale nejdůležitější je řídit se pravidlem, že kulaté obličeje nezdobíme oválnými obrubami a geometrické tváře by se měly vyhýbat ostrým liniím obrub.

kočičí brýle vhodné pro plný obličej

Pravidlo č. 3: Vyhněte se tenkým obrubám, protože opticky zvětší velký obličej.

Ačkoliv v poslední době panuje opravdový boom na tenké drátové brýle, v tomto případě vás musíme zklamat, protože to není model, ve kterém budete dobře vypadat. Takové brýle vám přidají na obličeji několik kilogramů navíc. Podobný efekt mají i průhledné obruby, proto byste se jim měla také vyhnout.

tenké brýle nevhodné pro velký obličej

Pravidlo č. 4: Velké oversized brýle jsou ideální pro velký obličej!

A co oversized brýle? Velký obličej v nich vypadá skvěle! Jsou to nejlepší brýle pro vaši plnou tvář. Správně vybraný model může vaši tvář ideálně zeštíhlit.

oversized brýle pro velký obličej

Pravidlo č. 5: Chcete zeštíhlit velký obličej? Brýle v tmavých barvách vám v tom pomohou!

Hra s barvami funguje také u brýlí. Tmavé brýle také pracují ve váš prospěch. Pomohou zeštíhlit tvář a odvedou pozornost od jejích nedokonalostí.

brýle pro velký obličej v černé barvě

 

Nyní už víte, jaké brýle se nejlépe hodí pro plnou tvář. Můžete začít své dobrodružství v hledání ideálního modelu! Nejlepší je začít na místě, kde máte stovky obrub v různých barvách a vzorech. A co kdyby na takovém místě byly ještě výjimečně nízké ceny? Zní to jako ráj? To je právě MORAMO! Náš obchod nabízí brýle pro velký obličej (a nejen to) v desítkách různých modelů!