Všichni dobře víme, kde si koupit brýle, jaký model vybrat a samozřejmě jak je nosit. Často ale hned po koupi na ně zapomeneme a vložíme je „volně“ do kabelky nebo je otřeme „rychle“ krajkem trička. Bohužel tím naše brýle často vypadají špinavé, neudržované a pokryté škodícími škrábanci. Nejenže to vypadá neesteticky, ale může to také zhoršit náš zrak. Jak se o brýle postarat, aby nám sloužily co nejdéle? MORAMO poskytuje užitečnou radu!

Seznamte se s pravidly správné péče o brýle a užívejte si jejich dokonalý vzhled po mnoho let!

Pravidlo č. 1: Před každým čištěním opláchněte brýle v teplé vodě.

Pokud to neuděláte a pouze je otřete suchým hadříkem, zbytky prachu a nečistot poškrábou jemné sklo! Nejsou viditelné „pouhým okem“ a často si neuvědomujeme, jak škodí čočkám a zároveň snižují úroveň ochrany našich očí.

Pravidlo č. 2: Neotírejte brýle do oblečení

Je to nejhorší noční můra pro brýle. I když bavlněné tričko možná nezpůsobí velké škody, tak to z polyesteru určitě zanechá svou stopu! Pokud jste vytížení a nemáte čas brýle mýt ve vodě, pořiďte si speciální čistící ubrousky, které vás zachrání v každé situaci. (Dávejte také pozor na papír – může obsahovat drobky dřeva). Když u nás nakupujete, vždy k zásilce přikládáme speciální mikrovláknový ubrousek na brýle.

Pravidlo č. 3: Pouzdro vám pomůže postarat se o vaše brýle

Pravděpodobně každý z nás byl při koupi vybaven malým pouzdrem na uschování brýlí nebo prostě má nějaké doma. Ale kolik z nás ho opravdu používá? Když necháme naše brýle volně, mohou jim hrozit pády způsobené kočkou, okousání psem nebo třeba rozbíjení dětmi. Není těžké na ně také sednout nebo na ně prostě šlápnout. V kabelce nebo batohu naše brýle prochází celkovým dobrodružstvím bez zajištění. Poškrábou se o propisky, narážejí na termosky a setkávají se „oko v oko“ s klíči od bytu.

Pravidlo č. 4: Sundejte brýle oběma rukama

Způsob, jakým sundáváte brýle, má také význam. Vezměte si příklad z Davida Carusa, který to v seriálu CSI: Kriminální případy Las Vegas dělá geniálně. Snad každý z nás zná scénu, jak tento zrzavý herec nonšalantně sundává své sluneční brýle, a co je nejdůležitější, dělá to oběma rukama.

Pravidlo č. 5: Postarejte se o brýle a vezměte je na kontrolu k odborníkovi

Stejně jako auto potřebuje kontrolu u mechanika, tak i vaše brýle občas potřebují pohled odborníka. Dopřejte svým korekčním brýlím čas od času návštěvu v optickém salonu. Možná potřebujete nová skla nebo jen lehce dotáhnout šroubky na vašich obrubách. Pokud brýle používáte každodenně už dlouhou dobu, takový zákrok může být nezbytný!

Pokud se každý den staráme o čisté a upravené oblečení, proč bychom se neměli starat také o brýle? Ihned po nákupu se postarejte o pouzdro a zaveďte do života několik návyků, které pomohou udržet je v dobrém stavu, protože správný způsob péče o brýle vám prostě vjede do krve! :)