Budou vám skvěle sloužit při triatlonu, rodinném výletu do města nebo na hřišti s malými dětmi – sportovní brýle se hodí všude tam, kde může být vyžadována rychlá reakce. Sportovní brýle nemusí nosit pouze sportovci. Nemusíte se věnovat profesionálně cyklistice nebo běhat maratony. Život nás překvapuje na každém kroku a sportovní brýle vám umožní rychle reagovat a poskytnou vysokou ochranu proti slunečnímu záření.

Čím se sportovní sluneční brýle liší od tradičních brýlí? Výhody sportovních brýlí.

Sportovní sluneční brýle se od běžných modelů liší především tvarem obruby. Jsou mnohem více přiléhavé k obličeji a mají aerodynamické tvary. Tyto vlastnosti zajišťují, že světlo se k očím nedostane z žádné strany.

Sportovní sluneční brýle znamenají lepší kontrolu vidění v každé situaci a také maximální omezení pronikání oslepujících světelných odlesků. Tyto vlastnosti jsou důvodem, proč jsou sportovní brýle často vysoce ceněny také mezi řidiči vozidel nebo rybáři.

Čím se liší sportovní sluneční brýle pro muže od ženských modelů?

Nejdůležitější rozdíl: rozměry! Pánské modely mohou mít výrazně širší obruby. Proto při koupi brýlí je dobré porovnat rozměry s dalšími brýlemi, které máme doma. Pokud si stále nejste jisti, který model vybrat, neváhejte nás kontaktovat. Rádi vám poradíme a pomůžeme vybrat ten správný model!

Jaké brýle k jakému sportu?

Při sportovních brýlích je důležitější než jejich vzhled funkčnost. Samozřejmě, že design také není úplně bez významu. Při prohlížení modelů sportovních brýlí se setkáte s různými typy skel (zrcadlovými, polarizačními a revo). Výběr závisí na vašich preferencích. Je však dobré zvážit, kdy budeme brýle potřebovat.

Sportovní sluneční brýle na kolo a kolečkové brusle

Nejlepší volbou budou modely s velmi aerodynamickým tvarem a dobře přiléhající k obličeji. Důležitá je velikost skel a kvalitní UV filtr. Měly by být pohodlné a dobře padnoucí. Stojí za zvážení polarizační čočky, které ochrání před nepříjemnými odlesky.

Sportovní brýle pro běh a pěší turistiku

Pokud hodně běháte nebo milujete pěší turistiku, můžete si vybrat sportovní brýle méně přiléhavého střihu než ty na kolo. Ochrana bude stále efektivní i v lehce zabarvených sklech, stíněných nebo bez zrcadlového povrchu. Přesto, jako u cyklistických sportovních brýlí, doporučujeme výběr brýlí s polarizačními čočkami.

Pokud hledáte obchod, který nabízí kvalitní sportovní sluneční brýle za dobrou cenu, určitě se podívejte na naši nabídku. Najdete zde sportovní brýle pro běžce, cyklisty, ale i rybáře.