Máš oválný obličej? Nevíš, jaký tvar brýlí bys měla vybrat? Použij několik jednoduchých tipů a vždy budeš nosit dokonale padnoucí brýle pro oválný obličej.

Jak vybrat brýle pro oválný obličej?

Pravidlo č. 1: Věnuj pozornost šířce horního rámečku brýlí

Pokud máš oválný tvar obličeje, dobrým nápadem bude koupit brýle, jejichž šířka horního rámečku je rovna délce od lícní kosti k opačné lícní kosti. Takový model nenaruší ideální proporce tvého obličeje a dokonale je zvýrazní.

Pravidlo č. 2: Žádná pravidla

Doufáme, že se na nás nezlobíš za nedostatek konkrétních rad, ale tak to prostě je (smutné pro nás, ale šťastné pro tebe). Máš štěstí a nemusíš se řídit žádnými pravidly, která platí pro jiné typy obličejů. Brýle pro oválný obličej mohou být jak hranaté, tak oválné, mohou mít tlusté i tenké rámečky a mohou být všech barev světa.

Téměř všechny tvary brýlí budou dokonale pasovat k takovému obličeji. Obličej s oválným tvarem vyžaduje pouze správné zvýraznění, protože není potřeba nic korigovat.

Tvé ideální proporce obličeje nevyžadují žádnou korekci!

Opravdu mám oválný obličej? Zkontroluj!

test oválného obličeje

Jak zjistit, zda máte oválný tvar obličeje? Je to velmi jednoduché, stačí si udělat portrétní fotografii, na které bude vaše celá tvář dobře viditelná. Je důležité mít hladce učesané vlasy a odsunutou ofinu z čela.

Takovou fotografii vytiskneme nebo upravíme pomocí grafického programu. S tímto úkolem si skvěle poradí i program Paint. Obkreslíme svůj obličej barevným fixem, poté uděláme dvě rovné čáry: svislou od středu čela k středu brady a vodorovnou od jednoho lícního kosti k druhému přes střed nosu.

Pokud máte oválný obličej, hned si všimnete, že délka vašeho obličeje je značně větší než jeho šířka a že váš bradavkový úhel dokonale ladí s dolní částí obličeje, tvoříc podklad pro ovál.

Dále, když na fotografii přiložíme oválný tvar, zjistíme, že se přesně kryje s rysy obličeje. Typickými příklady majitelů oválného obličeje jsou například zpěvačka Katy Perry, herečka Jessica Alba nebo herec Paweł Małaszyński.