Délka vaší tváře je velmi podobná její šířce a navíc máte zaoblenou bradu a tváře? Pokud se tento popis shoduje, pak pravděpodobně máte kulatý obličej. Majitelky takových obličejů často hledají způsoby, jak opticky zúžit svou tvář. Proporce kulatého obličeje můžeme samozřejmě vylepšit pomocí konturování, ale stejně dobře si poradí i správně vybrané brýle!

Správně vybrané brýle pro kulatý obličej opticky prodlouží tvář. Seznamte se s několika pravidly výběru brýlí, díky kterým opticky zúžíte své tváře!

Jaké brýle pro kulatý obličej?

Pravidlo č. 1: Geometrické brýle pro kulatý obličej

Kulatý obličej má velmi kruhové linie, které vyžadují lehké zaostrění. Skvělým nápadem budou brýle pro kulatý obličej, které mají silné, geometrické obruby. Přidají potřebné hranaté linie vaší tváři, díky čemuž bude vypadat výrazně štíhlejší.

Velmi dobrým řešením mohou být brýle typu kočičí oči, které opticky zúží váš kulatý obličej!

Pravidlo č. 2: Modely s částečným rámem? Takové brýle na kulatém obličeji vypadají skvěle!

Dobrým trikem na zúžení kulatého obličeje je koupě obrub s tzv. částečným rámem (half-frame glasses). Kvůli absenci obruby v dolní části brýlí, kulatý obličej v takovém doplňku vypadá mnohem štíhleji. A co víc, tento model je posledním výkřikem módy!

Pravidlo č. 3: Tenké brýle pro kulatý obličej – rozhodně ne!

Brýle, kterým by se měly vyhýbat majitelky kulaté tváře, jsou ty s tenkými obrubami. Víme, že takové modely jsou v poslední době nesmírně módní, ale rozhodně lépe budete vypadat v oversize nabídkách! Tenké rámečky zbytečně rozšíří tvář.

Pravidlo č. 4: Trestným činem budou také oválné brýle pro kulatý obličej

Především lidé s kulatým tvarem obličeje by měli vyhýbat se stejně kulatým obrubám. Takže můžete zapomenout na populární lennonky, i když mají být jen módním doplňkem k letním stylizacím - rozhodně nebudou vypadat výhodně na kulaté tváři. Opticky jí přidají – lze říci – objem, a tím pádem – budeme vypadat prostě tlustěji.

Pravidlo č. 6: Vyberte správnou velikost!

Ačkoliv oversize modely skvěle doplní kulatý obličej, pamatujte, že brýle by také neměly být příliš velké. Pokud brýle zakrývají lícní kosti, tvář opticky nabývá ještě větší kulatosti.

Nyní už víte, po jakých brýlích byste se měli rozhlížet a kterým byste se měli vyhnout. Pokud hledáte internetový obchod, který nabízí stovky módních obrub za nízké ceny, určitě si prohlédněte náš obchod! Najdete u nás brýle ideální – takové, v nichž každý kulatý obličej bude vypadat jako… OKRÁHLÝ milion dolarů! ;)