Často chodíte s hlavou v oblacích? Potřebujete dvě páry brýlí, ale jako pan Hilary vždy zapomínáte, kde jste ty, které právě potřebujete, nechali? Unavuje vás neustálé sundávání brýlí? Ušetřete si nervy a čas! Vsadte na progresivní brýle. Jejich účinek je velmi efektivní a ověřený!

Progresivní brýle jsou moderní alternativou pro lidi, kteří se potýkají jak s hyperopií (dalekozrakostí), tak s myopií (krátkozrakostí). Díky nim můžete zapomenout na nutnost nosit dvě páry brýlí!

Jak fungují progresivní brýle?

Progresivní brýle

Když svůj pohled směřujete na objekty výrazně vzdálené od místa, kde se nacházíte, potřebujete pouze horní část brýlí. Dolní část potřebujete, když se díváte na věci velmi blízko vás, třeba na knihu, kterou právě čtete. Představte si, že sedíte v autobuse, prohlížíte si nejnovější aktivity svých přátel na Facebooku a najednou musíte odvrátit pohled od telefonu, abyste se podívali ven z okna, kde jste? A co pak? Sáhnete do tašky pro druhý pár brýlí? To je zbytečný problém!

Progresivní brýle vs. bifokální brýle – jaký je rozdíl?

Jsou progresivní brýle totéž co bifokální brýle? Ano i ne. Ačkoliv mají stejný účel, liší se svou konstrukcí. Zatímco bifokální brýle spojují dvě různé čočky, jejichž hranice je jasně viditelná a nepohodlná, progresivní brýle, přestože jsou multifunkční, zůstávají jedním celkem. V případě progresivních brýlí se oči méně unavují a celkový vzhled je mnohem elegantnější!

Progresivní brýle – jak si zvyknout?

Právě jste si koupili své nové progresivní brýle? Utratili jste spoustu peněz, ale zatím vás od jejich nošení bolí hlava? To je naprosto normální! Oči si musí zvyknout na nový obraz. Průměrně to trvá asi týden, než si vaše oči zvyknou na „nový rozměr“ pohledu na svět. Neodrazujte se hned na začátku! Za pár týdnů si vaše oči vaše progresivní brýle zamilují.