Plast je materiálem, který se velmi snadno zpracovává, což nám umožňuje mnohem snadněji získat neobvyklý tvar než v případě kovu nebo dřeva. Navíc, plastové obruby se velmi snadno barví, což nám dává neomezené množství barevných kombinací

Plastové brýle patří mezi nejčastěji a nejraději kupované typy obrub. Není se čemu divit! Nabízejí nejširší výběr modelů, barev i vzorů. Jaké další výhody mají plastové brýle? A mají nějaké významné nevýhody? Přesvědčte se sami a rozhodněte, zda jsou plastové brýle s fantazijním tvarem pro vás!

Plastové brýle a jejich výhody. Proč je ještě stojí za to koupit?

Plastové brýle se vyznačují vynikající pevností – pružný plast dobře odolává tlaku a deformacím. Pokud hledáte model na dovolenou, který vydrží nástrahy cesty, stejně jako vlhkost, písek nebo extrémní teploty, jste na správném místě! Díky těmto vlastnostem jsou také zvláště doporučovány pro malé děti, které často podrobují svůj nový doplněk různým testům. Vybráním plastových brýlí máte jistotu, že vaše dítě se nezraní. Jsou mnohem bezpečnější pro vaše malé než například kovové obruby.

Plast také není příliš rychle ovlivněn UV zářením, což znamená, že plastové brýle ponechané na slunci nevyblednou tak rychle. 

Brýle vyrobené z plastu jsou také především velmi lehké, což výrazně zvyšuje komfort jejich nošení.

Samozřejmě nesmíme zapomenout na již zmíněnou úžasnou rozmanitost. Můžete si koupit plastové brýle téměř v jakémkoli tvaru, který si dokážete představit. Od jednoduchých, seriózních modelů v neutrálních barvách – ideálních do práce a na obchodní schůzky – až po naprosto šílené a vymykající se všem schématům.

Obruby vyrobené z plastu umožňují výrobcům největší výstřelky. Fantastické kočičí oko, neobvyklý vzor, originální textura, dekorativní třpytky – nebo možná všechno najednou? Plastové brýle jsou nejlepší volbou pro milovníky odvážných řešení.

Mají plastové brýle nějaké nevýhody?

Plastové brýle mají také své nedostatky. Poměrně snadno mohou být poškozeny třeba neúmyslným sezením na novém doplňku, ale který model brýlí by takovému tlaku odolal?

Brýle z plastu mohou také poměrně snadno podléhat škrábancům. Nicméně, pokud je správně ochráníte, když je nenosíte na nose, například umístěním do pouzdra, pak si snadno udrží svůj perfektní vzhled i několik let!