Znáte ten pocit, když při návštěvě optiky všechny brýle vypadají příliš velké a odstávají od vaší tváře téměř na každém rohu? Pokud ano, pravděpodobně máte drobnou tvář. Naštěstí, navzdory návrhům paní z optiky, nemusíte kupovat dětské obruby, které mají mnohem menší výběr a mohou vypadat dosti kuriozně u vážnějších stylizací. Stačí, když se seznámíte s několika pravidly, která vám pomohou vybrat ideální brýle pro drobnou tvář.

Jak vybrat brýle pro drobnou tvář?

Pravidlo č. 1: Věnujte pozornost velikosti čoček a šířce obruby

Malé obruby, které nebudou přetěžovat jemnou tvář, to je přesně to, co drobná tvář potřebuje. Brýle by měly mít velikost čoček v rozmezí od přibližně 42 do 50 mm, a šířka obruby by měla kolísat mezi 130 - 140 cm.

Pravidlo č. 2: Věnujte pozornost proporcím vaší drobné tváře

Drobná tvář může mít velmi různé tvary, a právě na ty bychom měli věnovat pozornost při výběru brýlí. Například, kulatá tvář se velmi dobře sladí s dosti ostrými liniemi obruby. Naopak majitelky hranatých tváří by při hledání brýlí pro drobnou tvář měly věnovat pozornost oválným modelům. Podrobný návod, jak správně vybrat brýle pro drobnou tvář různých tvarů, najdete zde:Jak vybrat brýle pro tvář?”

Při výběru brýlí pro drobnou tvář nezapomeňte na zlaté pravidlo, které panuje ve světě optiky – ideálně vybrané brýle pro drobnou tvář by měly zaujímat prostor mezi obočím a vrcholem lícní kosti. Neměly by zakrývat obočí ani sahat níže než obrys nejvyššího bodu lícní kosti. Řídíce se tímto pravidlem byste měla snadno vybrat ideální brýle.

Pravidlo č. 3: Nevybírejte těžké, neohrabané obruby

Největším nepřítelem malých tváří je zakrývání jejich obrubami ve velmi velké velikosti. Zbytečně to zdůrazňuje disproporce, způsobuje, že tvář vypadá přehnaně, smutně, přetíženě. Mnohem lepším řešením jsou brýle s jemnými obrubami, které nenaruší proporce drobné tváře.

Pravidlo č. 4: Zkuste brýle v světlejších barvách

Dobrým způsobem, jak vyrovnat proporce malé tváře, jsou světlé brýle. Drobná tvář může být přetížena tmavými odstíny obrub. Zkuste sáhnout po trochu světlejších odstínech.

Při tomto výběru věnujte pozornost barvě své pleti. Studené odstíny pleti budou okouzlující v odstínech modré, růžové, fialové, odstínech smaragdu, světle zelené a námořnické modré. Teplé odstíny pleti s žlutavým nádechem se skvěle kombinují s odstíny zlomené bílé, nude, béžové, měděné, zlaté nebo hnědé.

Doufáme, že tento článek vám pomohl pochopit, jaké modely byste měla hledat pro svou drobnou tvář. Ačkoliv výběr brýlí pro malou tvář může být obtížný, pamatujte, že jste opravdovým šťastlivcem! Malá tvář opticky prodlužuje a zeštíhluje naši postavu a v Singapuru je považována za ideál ženské krásy.