Velmi výrazný obličej, jehož šířka je velmi blízká délce – popisuje to tvůj obličej? Pokud ano, máš čtvercový obličej. Lidé s čtvercovým obličejem mají velmi silné linie obličeje a jejich rysy jsou rozhodné a výrazné. Aby jsi dosáhla harmonie, měla bys hledat způsoby, jak změkčit rysy. Dobrá zpráva je, že to můžeš udělat s pomocí správných brýlí. Přemýšlíš, jak? Existuje několik jednoduchých pravidel!

Jak vybrat brýle pro čtvercový obličej?

Pravidlo č. 1: Brýle pro čtvercový obličej by měly být zaoblené

Oválné tvary obrub zmírní ostré rysy obličeje. Zvláště dolní část brýlí by měla být zaoblená. Jemné, měkké linie obrub udělají tvůj obličej subtilnějším.

Pravidlo č. 2: Hraj si s barvami - dvoubarevné brýle pro čtvercový obličej

Jaké další triky harmonizují čtvercový obličej? Dvoubarevné brýle s jasnější barvou obrub dole opticky prodlouží tvůj obličej, což způsobí, že bude vypadat jemněji.

Pravidlo č. 3: Zkus vybrat brýle bez obrub nebo s polovičními obrubami

Dobrým nápadem budou také brýle bez obrub nebo s částečnými obrubami. Čtvercový obličej v takových modelech bude vypadat skvěle! Zvláště vhodnou volbou budou brýle s polovičními obrubami (half-frame glasses), které ovlivní proporce čtvercového obličeje podobně jako dvoubarevné modely – opticky ho prodlouží.

A jaký model brýlí pro muže se čtvercovým obličejem? Aviátory jsou trefou do černého!

Aviátory jsou ideální brýle pro muže s čtvercovým obličejem. Jsou naším absolutním favoritem mezi pánskými brýlemi. Dokonale vyrovnají proporce obličeje. Jsou také oblíbené mezi ženami, takže určitě budou skvělé na letní flirt!

Doufáme, že nyní víte, jak správně vybrat brýle. Čtvercový obličej především vyžaduje harmonizaci ostrých linií obličeje, proto je nejlepší, pokud si vyberete brýle s kulatými tvary.