Váš malý nechce nosit sluneční brýle? Vaše prosby a hrozby ohledně jejich nesundávání jsou málo účinné? Velmi dobře známe tento problém, proto vám dnes poradíme, jak přesvědčit vaše dítě, aby si oblíbilo sluneční brýle!

Dětské sluneční brýle – jak změnit nutnost v touhu?

Malé děti často nerozumějí našim racionálním vysvětlením, proč je potřeba nosit sluneční brýle, protože se řídí instinktivními pocity.

Je mi nepohodlně = nebudu to nosit

Nejčastěji děti odmítají nosit brýle, protože se jim zdají nepohodlné. Jako rodič byste měli koupit dětské sluneční brýle, které především nebudou nikde tlačit vaše dítě. Brýle pro dítě by měly být především vhodně upravené k jeho hlavičce. Příliš velká velikost způsobí nepříjemné padání doplňku z obličeje dítěte, zatímco příliš malá bude zdrojem nepříjemného tlaku.

Moje sluneční brýle jsou ošklivé

Pokud chcete, aby vaše dítě rádo nosilo své brýle, investujte do módních dětských slunečních brýlí, které se budou líbit vašemu dítěti. Široká škála modelů, vzorů a barev dětských brýlí na trhu zaručuje, že každé dítě si něco najde.

Pamatujte, že nové brýle by se měly líbit především vašemu dítěti. Někdy se nám dospělým může zdát, že výběr dítěte není úplně správný, ale pamatujte, že už v nejmladším věku se vaše dítě učí činit samostatná rozhodnutí a formovat svůj vkus. Respektování jeho výběrů podporuje jeho správný psychický vývoj, protože dítě cítí, že jeho názor je důležitý. Nechejte ho tedy rozhodnout, jaké dětské sluneční brýle chce nosit. Toto autonomní rozhodnutí způsobí, že dítě bude mnohem raději sáhnout po svém novém doplňku.

Mami, svědí mě kůže

Zpočátku může být vaše dítě neochotné nosit své dětské sluneční brýle, protože to může být spojeno s neustálým svěděním kůže. Kůže na obličeji dítěte je velmi citlivá, takže pokud vaše dítě po sundání brýlí intenzivně škrábe svou tvář, je velmi pravděpodobné, že došlo k podráždění. To ale vůbec neznamená, že byste měla přestat dítěti brýle nasazovat. Musíte prostě zvyknout kůži dítěte na nový doplněk. Zpočátku dávejte dítěti brýle na několik minut a postupně prodlužujte tuto dobu.

Ačkoliv přesvědčení vašeho dítěte k nošení brýlí může chvíli trvat, rozhodně byste neměla z toho rezignovat. Oči malých dětí jsou velmi citlivé a pronikání nadměrného množství slunečních paprsků do jejich očí může v budoucnu vést k vážným očním onemocněním.

Pokud hledáte značku, která nabízí levné dětské brýle s odpovídajícím slunečním filtrem, který zajistí bezpečnost vašemu dítěti, podívejte se na naši stránku. Nabízíme desítky produktů pro děti v různých barvách a vzorech. Každé dítě si u nás najde něco pro sebe.