Technologie prožívá obrovský rozvoj, elektronická zařízení jsou neodmyslitelnou součástí našeho života a jejich intenzivní používání má vliv na naše zdraví.

Obzvláště škodlivé pro oči je modré světlo, proti kterému jsou skvělou ochranou počítačové brýle s filtrem blue light. Nejprve pár faktů o modrém světle a poté o brýlích, které blokují jeho vlny. Zveme vás, abyste se dozvěděli celou pravdu o počítačových brýlích s filtrem bluelight.

Brýle s filtrem BLUE LIGHT

Modré světlo emitované počítačem

Co je modré světlo?

Modré světlo je přirozenou součástí slunečního světla a v malých množstvích nepředstavuje hrozbu pro lidské oko, ale v důsledku rychlého rozvoje technologií a tím i větší produkce elektronických zařízení je ho v našem prostředí a každodenním životě stále více. Emitují ho LCD displeje, LED osvětlení, zářivky a dokonce xenonové světlomety aut a dlouhodobé působení je škodlivé pro náš zrak a tím i zdraví.

Škodlivé modré světlo

Jak modré světlo škodí očím?

Vysokoenergetické záření modrého světla, přesněji jeho modrofialové pásmo, se soustředí v centrální části sítnice, tedy v makule. Tam působí na zrakový pigment nazývaný melanopsin. Ačkoliv se nepodílí na procesu vidění, působení na ni modrofialovým světlem vede k tvorbě volných radikálů, které poškozují buňky makuly a co je důležité, tyto buňky se neregenerují. Důsledkem dlouhodobé expozice modrému světlu mohou být: únava očí, podráždění a suchost očí, slabé a neostré vidění, slzení, ba dokonce bolesti hlavy.

Brýle s filtrem modrého světla

Jak chránit oči před modrým světlem? Stačí brýle s filtrem modrého světla?

Samozřejmě nejlepším způsobem ochrany našeho zraku jsou brýle, a pokud jde o ochranu před modrým světlem, jsou to počítačové brýle s filtrem bluelight. Brýle vybavené filtrem modrého světla ti umožní bezpečně pracovat u počítače, používat smartphone a také sníží škodlivé působení modrého světla na tvůj zrak. V obchodě MORAMO najdeš mnoho dioptrických brýlí s filtrem bluelight, jejichž čočky jsou pokryty speciální vrstvou, která skvěle chrání oči při práci s počítačem a dlouhém hledění na displej telefonu. Díky blue light filtru se naše počítačové brýle osvědčí jak v profesním životě, tak při všech činnostech běžného dne. Dalším předností brýlí s filtrem blue light jsou jemné modré odlesky, které zdůrazňují krásu nebo make-up.

Brýle s filtrem bluelight

Počítačové brýle bluelight - stojí za to je koupit?

Pokud pracujeme u počítače nebo intenzivně využíváme digitální zařízení, stojí za to pořídit si počítačové brýle se speciální vrstvou blokující modré a modrofialové světlo. Dříve byly brýle vybaveny obyčejnou antireflexní vrstvou, která zcela postačovala k ochraně zraku před světlem emitovaným počítačovými obrazovkami.

Dnes, když technologie dosahuje úžasného rozvoje a my se téměř na každém kroku setkáváme s modrým světlem, musíme ještě více dbát na ochranu očí. Při mnohahodinové práci u počítače nás ochrání počítačové brýle blokující modré světlo.

V současné době jsou brýle blue light filter nejlepší ochranou před škodlivými vlnami světla a případnými důsledky jeho působení na oči. S ohledem na všechny, kteří nám důvěřují, a také na nové zákazníky, značka MORAMO pravidelně rozšiřuje nabídku počítačových brýlí. Zaměřujeme se především na dioptrické brýle s povlakem blue light, nabízíme vedle klasických modelů také extravagantní, módní a neotřelé brýle. Jistě vám jak v práci, tak doma poskytnou ochranu počítačové brýle s filtrem blue light od MORAMO.