Lidé, kteří uvažují o koupi nulových brýlí, se často obávají, zda nový módní doplněk nepoškodí jejich zrak. Běžný názor, že nulové brýle ničí zrak, je velmi populární, ale je to pravda?

Zničí nulové brýle náš zrak?

Jedná se o velmi populární mýtus. Nulové brýle vůbec nepoškozují náš zrak. Jak to bývá u tzv. běžných názorů, problém je někde jinde.

Při nošení jakýchkoli brýlí musíme dbát na to, aby jejich skla byla čistá a neškrábaná. Ať už jde o korekční brýle, sluneční brýle nebo zmíněné nulové brýle – skla musí být vždy čistá. Mýtus, že nulové brýle ničí zrak, vznikl z toho, že někteří uživatelé zanedbávali povinnost pečovat o svůj módní doplněk.

Ne nulové brýle ničí náš zrak, ale špinavá nebo poškrábaná skla.

Proč se zrak zhoršuje při nošení špinavých nulových brýlí?

Oči se podvědomě soustředí na nečistoty nebo drobné škrábance, což velmi unavuje zrak. Při nošení jakýchkoli špinavých brýlí, nejen nulových, můžeme snadno "získat" vadu zraku.

Pečujte o své nulové brýle a chráňte svůj zrak

Správná údržba a ukládání brýlí do určeného pouzdra/obalu na dlouhou dobu ochrání vaše nulové brýle před poškozením.

Navíc nošení nulových brýlí má také pozitivní vliv na náš zrak. V současné době prakticky všechna skla dostupná na evropském trhu mají filtr UV400 , který chrání zrak před ultrafialovým zářením. Chůze i v nulových brýlích na slunci má tedy pozitivní vliv na naše oči.

Nedávno se na trhu objevily také speciální nulové brýle, které chrání naše oči před modrým světlem, jež je pro náš zrak stejně nebezpečné jako slunce. Tvoří bariéru proti záření, které se nachází ve světle emitovaném počítačovým monitorem.

Shrnutí: Nošení nulových brýlí nám může přinést mnohem více výhod než škod. Správně používané mohou chránit vaše oči před škodlivým účinkem slunečních paprsků nebo světlem monitoru.