Na trhu je k dispozici tisíce brýlí. Každý si může vybrat něco pro sebe. Nápaditý vzor a barva už nejsou žádný problém. Ve světě brýlových obrub najdeme vše. A už jste někdy přemýšleli...

Z čeho jsou vyrobeny brýlové obruby?

Pokud ne, tak jste na správném místě. V dnešním článku najdete odpověď na toto otázku!

Materiály používané k výrobě brýlových obrub

Existuje několik základních materiálů, z nichž se nejčastěji vyrábějí obruby.
Podle materiálu, z kterého jsou vyrobeny, dělíme obruby na tři základní typy:

  • acetátové obruby
  • obruby z materiálu TR90
  • kovové obruby

Samozřejmě na trhu lze také najít plastové, dřevěné nebo titanové obruby, ale my se zaměříme na ty nejpopulárnější a nejčastěji kupované, které máme v naší nabídce.

Obruby vyrobené z acetátu

Pro většinu z vás je to pravděpodobně jen podivně znějící termín, který vám moc neříká. Takže... stručně: acetát je jinak řečeno acetát celulózy, což je organická chemická sloučenina vyrobená z rostlinných vláken. Je to termoplastický polymer odolný proti poškrábání.

Acetátové obruby jsou hypoalergenní, lehké a odolné, vyráběné v široké škále barev, a protože se acetát biologicky rozkládá, je mnohem ekologičtější než běžný plast. Pokud tedy pro vás ekologie a zdravé životní prostředí znamenají hodně, vždy si vybírejte acetátové obruby.

Acetátová brýlová obruba

Obruby vyrobené z materiálu TR90

TR90 je měkký, pružný materiál odolný vůči deformacím. Obruby vyrobené z tohoto materiálu jsou: ultralehké, pružné, odolné a velmi pohodlné. Hlavní vlastností TR90 je jeho pružnost, díky které se po ohnutí vrátí do své původní formy.

Obruby TR90 jsou skvělou volbou pro aktivní lidi, stejně jako pro děti, kde je velmi důležitým kritériem výběru dětských obrub jejich odolnost a rezistence vůči deformacím. Z tohoto typu obrub budou také velmi spokojeni zaneprázdnění a roztržití uživatelé, kteří nechtějí ztrácet čas nadměrnou péčí o své obruby a často na to také zapomínají.

Plastové brýlové obruby

Kovové obruby

Ačkoliv jsou vyráběny také z titanu nebo nerezové oceli, nejčastěji jsou vyrobeny z monelu, což je slitina mědi a niklu s příměsí železa a manganu. Kovové obruby jsou obvykle lehké a jemné, a jejich straničky jsou měkce zakončené, aby poskytovaly co nejlepší komfort při nošení. Díky jejich jemnosti jsou často kromě svých základních funkcí považovány také za prvek šperku.

Kovové brýlové obruby nejčastěji potkáme ve třech základních barvách: zlaté, stříbrné a černé. Samozřejmě můžeme najít i měděné, hnědé nebo v barvě růžového zlata, ale ty tvoří na trhu značnou menšinu.

Kovové korekční obruby

Brýlová obruba je důležitým prvkem vašeho oděvu a něčím, co obvykle nenosíte po celý den, takže stojí za to věnovat chvíli výběru takových brýlí, které budou ideálně odpovídat vám a vašim potřebám. Klikněte na odkaz níže a vyberte si jedny z nich.