Být vzpurným teenagerem je složitá záležitost a žít s ním – to je opravdu výzva! Konflikty mezi mládeží a rodiči často vznikají, když je nutné koupit brýle. Stále přetrvává stereotyp brýlatého nešťastníka, kterému se ostatní děti ve škole smějí. Mnoho teenagerů se rozhodně brání a konzistentně odmítá nosit korekční brýle. Jak z toho vybruslit? Poradíme vám!

Brýle pro teenagery – jak přesvědčit dítě, aby nosilo brýle?

Klíčovým prvkem je samotný začátek diskuse, ve které musíme našemu vzpurnému teenagerovi vysvětlit, že brýle nejsou neestetickou protézou, kterou se nedá schovat.

Je dobré je prezentovat jako skvělý doplněk a nápaditý detail, který ho odliší od ostatních dětí. Zvláště dívky začínají v tomto období zajímat se o módu, což zvyšuje šanci, že se nechají přemluvit na stylové obroučky. Dobrým nápadem je nabídnout teenagerovi barevné obroučky, i když si je ne každý může dovolit.

Ortodontická rovnátka a brýle? Pro teenagery to je noční můra. Jak jim pomoci?

Nejvíce se bouří děti, které už mají ortodontická rovnátka. Spony na zubech a brýle na nose – to je kombinace jako z pekla. Jak z takové situace vybruslit? Je nutné se vzdát drátěných obrouček, stejně jako černých a šedých – ty by jen zdůraznily rovnátka a zbytečně je vystavily na odiv.

Nejrozumnějším řešením je koupit brýle s béžovými, bílými nebo světle hnědými obroučkami – neutrální barvy zmírňují tmavší odstíny a jsou skvělou protiváhou pro kov na zubech.

Brýle pro teenagery a problematická pleť

Pokud se teenager potýká s problémem akné, je nutné vyvarovat se obrouček červené, růžové nebo oranžové barvy – ty okamžitě zdůrazní změny na kůži a přitáhnou na ně pozornost.

Můžeme je neutralizovat použitím odstínů jako je modrá nebo zelená. Nejbezpečnější volbou budou – stejně jako v případě ortodontických rovnátek – obroučky v neutrálních béžových a světlých hnědých barvách.

Klíčem k bezbolestnému zvládnutí tématu brýlí je prezentovat je jako zábavu. Vzpurný teenager musí pochopit, že to není trest, ale fantastická příležitost k prvním módním experimentům a skvělý způsob, jak se odlišit od stejně oblečených vrstevníků.