Nádherná Audrey Hepburn ve filmu Snídaně u Tiffanyho nebo Marilyn Monroe v kultovním Jak si vzít milionáře – téměř všechny herečky 50. a 60. let, které vyzařovaly neuvěřitelnou ženskost a sex-appeal, milovaly brýle ve stylu kočičích očí. V čem spočívá jejich fenomén? Proč jsou kočičí oči stále tak populární?

Kočičí brýle – atributem sexy hereček zlatého věku Hollywoodu

Brýle ve stylu kočičích očí získaly svou slávu v 50. letech díky největším hvězdám Hollywoodu. Byly úplným kontrastem k dříve populárním kulatým rámečkům. Původně byly kočičí rámečky používány pouze u dioptrických brýlí. Za jejich popularizaci mezi slunečními brýlemi je historicky "obviňována" Audrey Hepburn, která je takto představila v roce 1961 ve výše zmíněném filmu Snídaně u Tiffanyho.

Komu sluší kočičí brýle?

Brýle inspirované kočičími očima mají vnější okraj rámečků prodloužený směrem ke spánkům. Tento tvar způsobuje, že naše tvář opticky vypadá delší a štíhlejší. Efekt prodloužené tváře určitě neocení lidé s obdélníkovým obličejem. Kočičí brýle mohou být také nevýhodné pro osoby s oválným obličejem, které jsou zvláště úzké.

Komu tedy kočičí oči nejlépe sluší? Brýle cat-eye dokonale vyrovnávají proporce rombického obličeje. Ideálně obnoví proporce takového obličeje. Dobře vypadají také na kulatém nebo čtverečném obličeji, protože je opticky zeštíhlují.

Plánovací brýle a dioptrické brýle ve stylu cat-eye

černé dioptrické brýle kočičí oči Marilyn Monroe

Dioptrické brýle v kočičím stylu jsou ultraženské, ale nejsou příliš nápadné. Proto se skvěle hodí jak pro business stylizace, tak pro večerní vzhled. Business stylizaci kočičí brýle dodávají osobnější výraz a dráp, zatímco v casual outfitu se stanou sexy doplňkem, který upoutá pohled každého muže.

Pokud máte vadu zraku, podívejte se na naše cenově dostupné rámečky v kočičím stylu, a pokud hledáte jen módní doplněk, který doplní vaše každodenní stylizace, zvažte koupi kočičích nulových brýlí.

Sluneční brýle kočičí oči

černé sluneční brýle ve stylu kočičích očí

Nejnovější plážové trendy často odkazují na styl plavkových kombinéz z 50. a 60. let. Vysoké pasy kalhotek nebo neformálně uvázané bandážové topy – to jsou trendy, které jsou propagovány pro léto 2021. A co takhle doplnit to všechno slunečními brýlemi kočičích očí s UV filtry? Nezní to jako dokonalé doplnění letního outfitu?

V našem obchodě najdete několik desítek různých párů slunečních brýlí kočičího stylu, takže určitě najdete model, který bude dokonale ladit s vaším plavkovým oblečením.