Dřevěné brýle se ve světě módy objevily poměrně nedávno. První modely představila americká firma Shwood Eyewear v roce 2009. Právě oni zahájili trend dřevěných brýlí, který trvá dodnes.

Zajímá vás, proč si dřevěné brýle stále udržují vysokou popularitu? Čím se vlastně liší od klasických modelů?

Seznamte se s pěti důvody, které potvrzují výhody dřevěných brýlí.

Důvod 1: Unikátní vzhled dřevěných brýlí

Velkým předností dřevěných brýlí je jejich neopakovatelný vzhled. Dřevo je materiál, který znemožňuje vyrobit dva identické modely. Produkty se vždy budou minimálně lišit, protože jsou vyrobeny z různých částí dřeva a letokruhy mají nepravidelný tvar. Když si tedy koupíte dřevěné brýle, můžete si být jisti, že jsou jedinečné!

Navíc, naše dřevěné brýle značky MORAMO jsou ručně vyrobené. V poslední době ručně vyráběné produkty zažívají svůj renesanční boom. Stále více si ceníme ručně vyráběných věcí, protože náš svět se topí v prakticky identických doplňcích vyráběných velkými korporacemi. Pokud tedy hledáte doplněk, který bude opravdu unikátní, dřevěné brýle jsou trefou do černého!

Důvod 2: Brýle z dřeva jsou mimořádně pevné

Pokud patříte mezi ty, kteří často "trpí" různými škrábanci na brýlích, měli byste zvážit koupi dřevěných brýlí. Dřevo je považováno za jeden z nejpevnějších materiálů. Dřevěné brýle je těžké poškrábat, takže si vybráním tohoto modelu ušetříte problémy se škrábanci na obrubách.

Důvod 3: Dřevěné brýle jsou ekologické

Dřevěné brýle značky MORAMO jsou vyrobeny z bambusového dřeva. Bambus je nejrychleji rostoucím dřevem na světě, což z něj dělá vynikající materiál pro výrobu různých doplňků. Takové brýle se zcela zařazují do ekologických trendů 21. století. Na rozdíl od plastových obrub se dřevěné brýle rozloží nebo mohou být znovu použity. Koupí brýlí z dřeva chráníte životní prostředí!

Důvod 4: Přírodní dřevo nezpůsobuje alergie

Pro lidi s citlivou pokožkou na obličeji může být zajímavé, že dřevěné brýle nezpůsobují alergie. Jsou tedy výbornou alternativou pro alergiky. Brýle vyrobené z pravého dřeva jsou také příjemnější na dotek, což výrazně zvyšuje komfort nošení.

Důvod 5: Nadčasový vzhled dřevěných brýlí

Dřevěné brýle se svým vzhledem výrazně odlišují od množství plastových modelů. Jejich design je nadčasový. Ačkoliv v Polsku nejsou stále velmi populární, tento trend se pomalu mění. Čím dál častěji se inspirujeme světovými hvězdami z druhé strany oceánu, které milují dřevěné brýle!

Přesvědčily vás naše důvody? Dřevěné brýle jsou skvělou alternativou! Pokud hledáte brýle, které budou vypadat skvěle po mnoho let, dřevěné brýle budou ideální volbou. Který model si vyberete: dřevěné pilotky nebo klasické wayfarery? Výběr vašich nových dřevěných brýlí je na vás!