Polarizační nástavce na korekční brýle jsou skvělým řešením pro rychlou změnu dioptrických brýlí na sluneční brýle. Nástavce na brýle jsou nezbytným doplňkem pro všechny sportovce, řidiče a turisty. Díky nim už vás ostré slunce nebude děsit.

Jsou polarizační nástavce vhodné pro všechny brýle?

Nástavce jsou vyrobeny z pružného materiálu, který se velmi dobře přizpůsobí korekčním brýlím. V případě jakýchkoli odchylek ve tvaru stačí nástavce upravit ostrými nůžkami a hrany zpracovat pilníkem - to zabrání zranění a zajistí bezpečnost a pohodlí při používání nástavců.

Seznamte se s výhodami a nevýhodami polarizačních nástavců na brýle!

Sada polarizačních nástavců na brýlePolarizační nástavce na brýle – výhody

  • nástavce poskytují maximální ochranu před škodlivým UV zářením kat.3
  • díky polarizační vrstvě chrání nástavce před oslněním a zajišťují velký komfort vidění
  • nástavce se přizpůsobí vaší dioptrii, díky nim můžete jedním kliknutím změnit dioptrické brýle na sluneční
  • nástavce jsou kompatibilní s většinou korekčních brýlí (lze je přizpůsobit vašemu modelu brýlí)
  • jednoduché používání; magnetické nástavce na brýle jsou velmi pohodlné a praktické, a díky klipsovému uchycení snadno přizpůsobíte brýle světelným podmínkám.

Nástavce s polarizací na brýle – nevýhody

  • polarizační čočky mohou ztmavit obraz, proto běžné polarizační nástavce nejsou doporučovány např. pro noční jízdu

Polarizační nástavce na brýle ve speciální verzi

Polarizační zrcadlové nástavce

Obsahují polarizační filtr a zrcadlovou vrstvu chránící před oslněním intenzivním slunečním světlem odrážejícím se od plochých povrchů jako jsou mokrá vozovka, sníh nebo hladina vody. Zrcadlové nástavce jsou doporučovány především sportovcům a všem, kteří rádi tráví čas venku.

Nejpopulárnější a běžně dostupné jsou modré zrcadlové nástavce, zelené nástavce a zrcadlové nástavce revo v barvě benzínu. Jsou to nejvíce optimalizované barvy, které odrážejí nepotřebné světelné odlesky a zajišťují nejvyšší stupeň sluneční ochrany.

Polarizační nástavce pro řidiče se žlutou čočkou.

Zvláštní pozornost si zaslouží polarizační nástavce pro řidiče, jejichž úkolem je zvýšení bezpečnosti při řízení automobilu a tím i v celém silničním provozu. Díky žluté barvě, nástavce rozjasňující jsou doporučovány řidičům zejména pro noční jízdu. Žlutá vrstva chrání před oslněním světly protijedoucích aut, zvyšující bezpečnost na silnici.