Když si zkoušíš brýle v optice, musíš rozšířit straničky, aby se tvá hlava pohodlně vešla do vybraného páru brýlí, a nošení brýlí během dne se ti spojuje s nepříjemným tlakem na stranách hlavy? Pokud jsi na tyto otázky odpověděla kladně, pak pravděpodobně máš širokou tvář.

Ačkoliv výběr brýlí v tvém případě dosud pravděpodobně znamenal vyčerpávající hodiny hledání a jejich výsledky obvykle nebyly příliš uspokojivé, máme pro tebe dobrou zprávu. Výběr brýlí pro širokou tvář může být jednoduchý, pokud znáš tyto jednoduché zásady!

Zjisti, jak vybrat brýle pro širokou tvář!

Pravidlo č. 1: Zkontroluj velikost čoček a šířku rámu, když vybíráš brýle pro širokou tvář

Při koupi brýlí pro širokou tvář bys měla především věnovat pozornost jejich rozměrům. Příliš malé skla opticky rozšíří tvář, a příliš úzký rám způsobí nepohodlí při nošení brýlí.

Čočky v brýlích pro širokou tvář by měly mít nejméně 52 mm a šířka rámu by měla být v rozmezí 140-150 mm.

Pravidlo č. 2: Vezmi v úvahu také proporce tvé tváře.

Bez ohledu na to, zda je tvář široká nebo úzká, při výběru ideálních brýlí bys měla vzít v úvahu tvar své tváře.

Osoby se širokou tváří mají nejčastěji kulatý nebo čtvercový tvar tváře. Pro tyto dva různé typy tváří jsou doporučovány zcela odlišné modely brýlí. Majitelka kulaté a široké tváře by měla hledat modely, které mají geometrické, ostré tvary – ostré linie rámu opticky zeštíhlí tvář a dodají jí něco charakteru.

Opačným pravidlem by se měla řídit žena se širokou, ale čtvercovou tváří. V takovém případě jsou vhodným řešením modely s oválnými rámy, které zmírní ostré rysy tváře.

Pravidlo č. 3: Ideální brýle pro širokou tvář jsou velké, oversized modely

Jestliže máš širokou tvář, oversized brýle budou pro tebe ideálním doplňkem! Na rozdíl od žen s drobnými tvářemi si můžeš dovolit opravdovou brýlovou extravaganci. Všechny široké, oversized brýle budou na tvé tváři vypadat skvěle a navíc ti pomohou opticky zeštíhlit tvář.

Pravidlo č. 4: Zblázněte se s barvami!

Osoby se širokými tvářemi mohou experimentovat s barvami rámu. Buďte odvážné! Červené, zelené, duhové, tečkované – jakékoli brýle budou skvělé, protože navíc odvedou pozornost od velikosti tváře. To je dobrá zpráva, protože barevné brýle jsou výrazným doplňkem, který dodá charakter celému outfitu.

Pojďme si udělat malé shrnutí: Ideální brýle pro širokou tvář by měly především:

  • mít dostatečně velké čočky a dostatečnou šířku rámu,
  • být správně přizpůsobeny tvaru tváře,
  • mít dostatečně velké rámy, které harmonizují příliš širokou tvář.