Mnoho řidičů nemá rádo jízdu v noci svým vozem, protože omezená viditelnost dramaticky snižuje jejich pocit bezpečí při řízení. Řešením tohoto problému jsou brýle pro noční jízdu.

Kvalitní brýle pro noční jízdu rozjasní viděný obraz, zlepší jeho kontrast a také zablokují dosah oslňujících světelných odlesků do vašich očí!

Jaké brýle pro noční jízdu si vybrat?

Brýle pro noční jízdu a antireflexní povlak

Antireflexní povlak odráží od brýlí všechny světelné paprsky, takže do našeho oka vůbec nedochází. Když si vybíráte brýle pro noční jízdu, věnujte pozornost antireflexním čočkám, které zvyšují viditelnost a eliminují světelné odlesky, ale nezatemňují cestu tak jako sluneční brýle.

Které brýle pro noční jízdu jsou nejlepší?

Nejlepším řešením jsou polarizační brýle pro noční jízdu se žlutými čočkami. Tyto modely snižují oslnění způsobené protijedoucími auty a co je důležitější, rozjasňují viděný obraz.

Jsou brýle pro noční jízdu s fotochromem dobrý nápad?

Určitě ano. Fotochrom také snižuje světelné odlesky, ale navíc přizpůsobuje čočky úrovni osvětlení prostředí.

Děje se tak, protože čočky spolupracují s UV zářením – při jeho silné intenzitě se samičně ztmavují, naopak, když je záření slabší – čočka opět rozjasňuje obraz. To je obzvláště užitečné nejen během dne, za slunečného počasí (skvělá alternativa k slunečním brýlím!), ale také pro řidiče, kteří jezdí v noci po městě a jsou vystaveni nepříjemnému světlu neonů.

Hydrofobní vrstva v zimní dny ochrání vaše brýle pro noční jízdu před zamlžením

Ve brýlích pro noční jízdu se může hodit hydrofobní vrstva, která pomůže snížit nežádoucí zamlžování čoček a usnadní udržování jejich čistoty. To je obzvláště užitečné v zimě, kdy se liší teplota venkovního vzduchu a vzduchu v autě, a my často musíme vystupovat a nastupovat.