Kdysi, abychom se setkali s přáteli, museli jsme vyjít z domu, abychom viděli film, šli jsme do kina, abychom vydělali peníze, chodili jsme do práce. Bohužel pandemické časy změnily naše dosavadní zvyky a většinu činností nyní provádíme online před obrazovkami našich počítačů.

To je docela smutná realita a nesmírně škodlivá pro naše zdraví. Dívat se na obrazovky, které vyzařují modré světlo, klidně i více než 8 hodin denně, je devastující pro náš zrak.

Během milionů let evoluce naše oči nikdy nebyly tak vystaveny nebezpečí, jako jsou nyní.

Jestliže jste na této stránce, patříte k malé skupině lidí, kteří si jsou vědomi tohoto nebezpečí a chtějí se chránit před jeho následky. Jsme velmi rádi, že jste navštívili náš blog, a v tomto článku se pokusíme co nejlépe odpovědět na otázku:

Jaké brýle k počítači si vybrat?

Brýle k počítači – druhy povlaků

Brýle k počítači s antireflexním povlakem

Antireflexní povlak je určitě jedním z nejdůležitějších. Eliminuje falešné odrazy a odlesky, a brýle určené pro práci u monitoru mohou mít dokonce několik jeho vrstev! Ačkoliv je to nejsilnější zbraň v boji za zdravé oči, může vyžadovat určitou podporu.

Během mnoha let byly antireflexní brýle k počítači považovány za dostatečnou ochranu, ale s ohledem na současný počet hodin, které trávíme u počítače, se ukazují jako nedostatečné. Oftalmologové nás však neopustili bez pomoci a vytvořili několik dalších typů povlaků, aby brýle k počítači efektivně plnily svou roli.

Zkontrolujte naše: Antireflexní Zerówki

Zerówki k počítači s antielektromagnetickou povlakou

Druhá v pořadí důležitosti je antielektromagnetická povlaka, která ochrání vaše oči před elektromagnetickým zářením vytvářeným počítačem. Pomáhá korigovat ostrost obrazu a jeho kontrast. Zerówki k počítači s antielektromagnetickou povlakou zajistí, že váš zrak se bude unavovat podstatně pomaleji.

Ochranné brýle k počítači s antistatickou povlakou pro alergiky

Dobrou věcí, kterou mohou mít brýle k počítači, je antistatická povlaka, díky které skla nebudou přitahovat prach a jejich čištění se stane mnohem jednodušším. Toto řešení je zvláště doporučeno alergikům a lidem citlivým na prach nebo pyl.

Zerówki k počítači s hydrofobní povlakou

Pokud vás trápí neustále zamlžené brýle, hledejte takové s hydrofobní povlakou, také známou jako vodoodpudivá. Pokud jste o ní dosud neslyšeli, jednoduše řečeno: aplikuje se na antireflexní povlaku a vyrovnává ji, až do dokonalé hladkosti. Proč? Aby se voda a veškerá špína v kapalné formě dala snadno odstranit, a nezůstávala v mikroskopických rýhách.

Brýle k počítači s filtrem modrého světla

Čočky brýlí s filtrem BLUE LIGHT využívají nejmodernější technologie, které umožňují mnohem efektivněji odrážet škodlivé modré světlo než antireflexní brýle k počítači.

Brýle k počítači s filtrem BLUE LIGHT jsou v současnosti nejlepší možností dostupnou na trhu.

I nejlepší brýle k počítači potřebují podporu vlhkosti.

Záření emitované monitory totiž není jediným nebezpečím, které na naše oči číhá v moderních kancelářích. Klimatizace a suchý vzduch jsou normou ve většině pracovišť. Zvláště v topném období se stává opravdu nebezpečným pro povrch oka. V tomto období roku si můžete navíc pomoci zvlhčovači vzduchu nebo kapkami do očí.

Ačkoliv ochrana zraku před negativními účinky práce u monitoru je týmovou prací, správné čočky hrají nejdůležitější roli – bez nich žádné kapky nepomohou.