Přidávají tajemství, skrývají pohled před nechtěným zrakem a také dokonale doplňují každý outfit – není divu, že pánské sluneční brýle jsou mezi pánové velmi populární. Čím dál více z nich si uvědomuje nesporné přednosti tohoto drobného doplňku. Výběr ideálního modelu však mužům často působí problémy, protože přesycenost trhu znemožňuje rychlé a hladké nákupy, a právě to většina mužů hledá. Stačí však pár tipů, abyste výrazně zúžili okruh vašeho hledání.

Z tohoto článku se dozvíte, na co byste měli dávat pozor, abyste si vybrali ideální pánské sluneční brýle.

Nejpopulárnější sluneční brýle pro chlapy:

Pánské sluneční brýle ve stylu Top Gun

Jedním z nejpopulárnějších modelů slunečních brýlí pro muže jsou aviatorky. Poprvé byly navrženy v roce 1937 pro piloty US Air Force, aby chránily jejich zrak před slunečním zářením. Svého vrcholu popularity dosáhly na konci 80. let 20. století po premiéře filmu Top Gun. Aviatorky byly charakteristickým znakem hlavního hrdiny hraného Tomem Cruisem, který je dodnes předmětem ženských vzdechů.

Mají velmi klasický, nadčasový tvar, který je kvůli svému oválnému tvaru trochu nonšalantní. Skvěle se hodí k klasickým i ležérním outfitům.

Tento model slunečních brýlí se hodí pro muže s výraznou linií čelisti (obdélníkový nebo čtvercový tvar obličeje) a také pro muže s oválným tvarem obličeje.

Business wayfarery ve stylu DiCapria

Tyto sluneční brýle pro muže byly navrženy na základě Aviatorů a byly uvedeny na trh v roce 1952. Staly se znakem rozpoznávání slavné hudební skupiny Blues Brothers, ale obrovský nárůst prodeje tohoto modelu byl zaznamenán po premiéře významného filmu z roku 2013 "Vlk z Wall Street" s Leonardem DiCapriem v hlavní roli.

Wayfarery jsou velmi elegantní sluneční brýle. Pánské styly doplněné o tento doplněk vždy vypadají trochu více šik, proto jsou ideální na večerní rande.

Nejlépe vypadají na oválném nebo diamantovém tvaru obličeje.

Neformální clubmastery

Další sluneční brýle pro muže, které jsou evolucí pilotek. Na rozdíl od prototypu nemají spodní část rámu u skel. Ta byla nahrazena tenkým drátem nebo broušeným sklem.

Jsou to více neformální forma svého prototypu a absence spodního rámu znamená, že jsou ideální pro muže s jemnějšími rysy obličeje.

Šílené Lennonky

Své jméno samozřejmě děkují slavnému Johnu Lennonovi, který tento model zpopularizoval na vrcholu své kariéry. Tento model brýlí byl velmi populární mezi Britany, zejména mezi anglickou aristokracií. V současnosti jsou především spojovány s alternativní kulturou.

Tento typ brýlí je zvláště doporučován pro ty, kteří chtějí vyniknout z davu. Nejlépe vypadají na oválném obličeji, ale také dobře zmírňují ostré kontury čtvercových čelistí.

Jakou barvu slunečních brýlí si vybrat pro muže?

V optických obchodech je k dispozici tisíce různých modelů, které mohou dostat nejednoho "chlapa" do velkého rozpaků – jakou barvu si vybrat? Muži nejčastěji volí sluneční brýle v tmavých barvách. Tmavé barvy jsou považovány za velmi mužské, ale především jsou univerzální. Když si koupíte tmavé sluneční brýle pro muže, zbavíte se problému s nesprávným výběrem barev ve vašem každodenním outfitu.

Neutrálním řešením, které vypadá obzvláště dobře na opálených mužích, jsou obroučky v béžových odstínech. Skvěle kontrastují s odstínem pleti a dodávají našemu vzhledu trochu švihu.

Pokud hledáte něco více odvážného, protože rádi upoutáváte pozornost, zvažte pánské sluneční brýle v neonových barvách.

Jaké skla ve slunečních brýlích si vybrat?

Především si všimněte, aby vaše brýle měly správný filtr. Nejlépe si vyberte sluneční brýle pro muže s filtrem UV 400 kat 3. Ty zablokují většinu škodlivého záření, ale neovlivní vaše vidění.

Letní svůdníci by měli zvážit modely, které mají zrcadlová skla. Fungují na principu benátského zrcadla – vy vidíte obraz, ale vaše společnice (nebo společník) nevidí, kam právě směřuje váš pohled. Společník vidí pouze svůj zrcadlový odraz. To vám dává velký pocit anonymity, ale také zvyšuje sexuální napětí během rozhovoru. Podle americké vědkyně Vanessy Brown hrají tajemství a záhadnost hlavní roli v ženské sexuální touze. Sluneční brýle pro muže se zrcadlovými skly tedy mohou pozitivně urychlit průběh některých rozhovorů. ;)

Nestrácejte čas hledáním ideálních pánských slunečních brýlí. Navštivte náš obchod a vyberte si z pečlivě vybraných nejmodernějších modelů pro muže!