Blíží se svátek někoho blízkého a vy stále přemýšlíte, jaký dárek by byl ten pravý? Napadly vás brýle, ale bojíte se, že to nebude dobrý nápad? Opak je pravdou!

Brýle jako dárek jsou skvělou volbou – jsou užitečné, stylové a univerzální. Navíc, na rozdíl od oblečení, výběr nesprávné (příliš velké) velikosti nezpůsobí domácí válku – co víc si přát? Pokud chcete, aby váš dárek byl 100% trefou, měli byste zvážit několik faktorů.

Seznamte se se čtyřmi základními pravidly, která vám pomohou vybrat ideální brýle jako dárek pro někoho blízkého!

Pravidlo č. 1: Zvažte tvar obličeje

Klíčem k nalezení ideálního páru brýlí, ať už pro sebe nebo jako dárek, je výběr správného modelu.

Nejste si jisti, jaký tvar obličeje má osoba, které chcete dát brýle jako dárek? Vyberte její fotografii a obkreslete kontury obličeje v grafickém programu (může to být i Paint). Poté využijte rad uvedených v tomto článku: Jak vybrat brýle?. Jsme si jisti, že po přečtení tohoto článku bude pro vás výběr správného modelu hračka!

Pravidlo č. 2: Vyberte na dárek brýle, které odpovídají stylu oslavence

Styl oblékání je rozhodně dalším faktorem, který byste měli zvážit při koupi brýlí jako dárku. Model, který by se líbil opravdovému rockovému fanouškovi, se bude značně lišit od toho, který bychom doporučili koupit vaší roztomilé, citlivé sousedce.

Při výběru brýlí jako dárku prozkoumejte šatník obdarované osoby. V jakých barvách nejčastěji vybírá oblečení? Má ráda romantické stylizace, nebo spíše odvážné, impulzivní outfity? Vyberte brýle, které se budou hodit k jejímu každodennímu stylu.

Pravidlo č. 3: Vyberte správnou velikost brýlí jako dárek

Někdy výběr příliš velkých brýlí může způsobit u oslavence značnou frustraci. Naštěstí, při výběru brýlí jako dárku se tomuto problému můžete vyhnout, ale nikdo by nechtěl darovat příliš velké nebo malé brýle. Jak tedy vybrat ideální velikost?

Máme dvě možnosti: téměř ideální a méně ideální. Ideální by bylo, kdybyste pomocí pravítka mohli změřit šířku obličeje osoby, které chcete darovat brýle, ale takové jednání by mohlo vzbudit podezření, proto máme i druhý nápad!

Na první pohled většina z nás dokáže posoudit, zda má náš protějšek drobný nebo široký obličej. Pokud má osoba, které chcete darovat brýle, úzký obličej, vyberte modely, jejichž čočky se pohybují v rozmezí asi 40-50 mm a šířka obruby je kolem 130-135 cm. Naopak, pokud má široký obličej, velikost čočky by měla být větší než 52 mm.

Pravidlo č. 4: Při koupi brýlí jako dárku pro někoho jiného zvažte jejich účel!

Víte, že brýle bychom měli vybírat podle toho, jak budou nejčastěji používány? Ty "vtipné" čísla uvedená v jejich popisech, jako je UV 400 kat. 3, jsou opravdu užitečná. Označují například stupeň zatmavení čoček.

Při výběru brýlí jako dárku zvažte jejich účel. Pokud osoba, které chcete darovat brýle, často jezdí autem, zvažte koupi polarizačních brýlí, které jí zajistí větší bezpečnost na silnici. Pokud naopak často řídí v noci, lepší volbou budou brýle pro řidiče na noční jízdu se žlutými čočkami.

Jsou brýle dobrým nápadem na dárek pro dívku? A co v případě opačného pohlaví – jak se osvědčí brýle jako dárek pro chlapce?

Pokud se stále obáváte, zda jsou brýle dobrým nápadem na dárek, můžeme vás uklidnit. Je to tak univerzální a především funkční doplněk, že bude jistě pozitivně přijat i nejvíce náročnou osobou.

Pomyslete jen, jaký byl váš nejhorší dárek, který jste kdy dostali? 99% takových dárků je považováno za nevhodné, protože nám nejsou vůbec užitečné. Ale brýle jsou v tomto ohledu výjimečné, protože není člověka, který by je považoval za zbytečný doplněk! Nejde přece jen o obyčejný doplněk každodenního stylu, ale o doplněk, který má především chránit náš zrak a zajistit naši bezpečnost.

Darováním brýlí blízké osobě projevujete péči o její zdraví a bezpečnost. A není to klíčem ke každému šťastnému vztahu?