Ochrana očí je vždy a v každém ročním období nesmírně důležitá, proto vám dáváme několik tipů:

Zjistěte, jak předcházet suchým očím v zimě a jak se o zrak v zimě starat.

Chlad, vítr a mrazivé počasí nemají příznivý vliv na naši pokožku. Stejně jako bez odpovídající ochrany vysušují pokožku, mohou to samé udělat i s očima, což způsobuje podráždění a svědění. Proto byste v zimě měli být obzvláště opatrní, abyste se ujistili, že vaše oči příliš nevyschnou a vy necítíte nepohodlí.

Užitečné tipy, které pomohou zabránit vysušení očí v zimě.

Ochrana očí v zimě

Vždy mrkejte. Mrknutí a zavření očí pomáhá rozprostřít a vytvořit "slzný filtr" na vašich očích. To může zajistit komfort a zabránit vysušení očí v zimě kvůli nízké teplotě.

 

Vyhýbejte se tření očí v zimě. To může vést k zánětu, stejně jako ovlivnit kvalitu slz, což může způsobit bolestivé oděrky rohovky.

 

 

 

 

Zvlhčování očí v zimě

Používejte oční kapky. Umělé slzy nebo oční kapky jistě pomohou zvlhčit oči. K dispozici jsou také bez předpisu gely a další prostředky, které mohou pomoci chránit oči před drobnými podrážděními způsobenými vysušením.

 

Použijte teplý obklad, který vám pomůže pečovat o vaše oči v zimě. Jistě bude úlevou pro unavené oči vystavené náročným povětrnostním podmínkám a zabrání zhoršení tohoto stavu.

 

 

 

Sluneční brýle na zimu

Používejte zvlhčovače vzduchu doma. To může pomoci vyrovnat vlhkost v uzavřeném prostředí a zabránit vysušení očí.

 

Nošte sluneční brýle venku. Sluneční brýle ochrání vaše oči před větrem a škodlivým UV zářením, které může způsobovat podráždění. Mohou také zlepšit vidění, zejména při venkovních aktivitách, obzvláště na sněhu a ledu. A při zimních sportech, jako je snowboarding nebo lyžování, používejte polarizační brýle nebo štíty.

Nyní už víte, jak pečovat o své oči v zimě. Dodržováním těchto tipů se vyhnete nepříjemnému svědění očí a dokonce předejdete zánětu spojivek.