Pár obyčejných slunečních brýlí a pár polarizovaných slunečních brýlí na první pohled vypadají přesně stejně, ale jejich funkčnost má jiný význam během dne i noci, a brýle s polarizací jsou absolutním spasením při jízdě na slunci.

Zajímalo tě někdy, jak zjistit, zda jsou čočky tvých slunečních brýlí polarizované?

Tyto triky ti ani tvůj optik nevyzradí!

Jak zjistit, zda brýle mají polarizaci? Domácí test.

Koupila jsi sluneční brýle s polarizací, ale chtěla bys se přesvědčit, zda zakoupený model opravdu plní své funkce? Existuje velmi jednoduchý test, který ti umožní ověřit tvé brýle v pohodlí domova.

Způsob č. 1: Zkontroluj, zda čočky tvých brýlí mají polarizaci u počítače.

Sedni naproti obrazovce počítače a poté nakloň hlavu na jednu stranu. Některé části viděné obrazovky se staly tmavé nebo úplně prázdné? Bingo! Máš polarizační brýle! Tento efekt je způsoben tím, že LED obrazovky využívají přesně tu samou technologii, která redukuje viděné paprsky, jako brýle s polarizací.

Způsob č. 2: Zkontroluj, zda jsou brýle polarizované venku.

Další způsob vyžaduje ověření brýlí na čerstvém vzduchu. V tomto případě se vydej na místo, kde slunce odráží od ploché plochy, například k vodě nebo na místo, kde leží sníh. Poté se pokus pohlédnout na odraznou plochu v brýlích i bez nich. Pokud máš brýle s polarizací vysoké kvality, všechny světelné odrazy by měly být eliminovány.

Pokud hledáš obchod, kde koupíš 100% funkční polarizační brýle, navštiv naši stránku!