Spánek hraje klíčovou roli v udržování zdraví a dobré pohody. Bohužel, v dnešní digitální době může vystavení umělému světlu, zejména modrému, výrazně narušovat náš denní rytmus. Biohacking, praxe optimalizace zdraví pomocí technologií, zavádí inovativní řešení, jako jsou BioHacking brýle, které pomáhají zlepšit kvalitu spánku.

Co je to BioHacking?

Biohacking je široký pojem, který se vztahuje na činnosti zaměřené na optimalizaci fungování těla a mysli pomocí technologií, diet, doplňků stravy a dalších metod. Biohacking kombinuje prvky vědy, technologie, zdravého životního stylu a experimentování s tělem. Cílem biohackingu je zlepšit zdraví, výkonnost, dlouhověkost a celkovou pohodu člověka.

Jak fungují BioHacking brýle?

BioHacking brýle, zejména modely NightShield, jsou speciálně navržené brýle blokující modré světlo a část zeleného spektra. Jejich hlavním cílem je snížit negativní vliv umělého světla na náš organismus, podporovat přirozený denní rytmus a produkci melatoninu — hormonu spánku.

Role modrého světla v narušování spánku

Modré světlo, které vyzařují obrazovky počítačů, telefonů a LED žárovky, může narušovat produkci melatoninu. Vystavení tomuto světlu večer může zpožďovat usínání a snižovat kvalitu spánku, což vede k zdravotním problémům a únavě.

Proč je zdravý spánek důležitý?

Zdravý spánek je klíčový pro celkové fyzické a duševní zdraví. Během spánku prochází tělo regeneračními procesy, které opravují tkáně a posilují imunitní systém. Spánek také podporuje kognitivní funkce a paměť, pomáhá konsolidovat informace získané během dne.

Nedostatek spánku může vést k problémům s koncentrací, učením a duševním zdravím, zvyšuje riziko deprese a úzkosti. Spánek také reguluje vylučování hormonů kontrolujících chuť k jídlu, což ovlivňuje tělesnou hmotnost. Dlouhodobý nedostatek spánku může vést k problémům s oběhovým systémem a zkrátit délku života.

Léčba nespavosti brýlemi NightShield

Brýle NightShield značky MORAMO jsou brýle typu BioHacking, které blokují 99% modrého světla a část zeleného světla. Jsou určeny k nošení 3 hodiny před spaním. Pomáhají přirozeně zvýšit produkci melatoninu, podporují zdravý a regenerační spánek.

Výhody nošení brýlí NightShield před spaním

 1. Zlepšení kvality spánku: Efektivní blokování modrého světla vede k hlubšímu a regeneračnímu spánku.
 2. Podpora přirozené produkce melatoninu: Omezení přístupu umělého světla do očí před spaním umožňuje tělu přirozeně se připravit na spánek.
 3. Snížení únavy očí a lepší regenerace: Snižuje únavu očí po dlouhém dni před obrazovkou, podporuje regeneraci těla a předchází očním vadám.

Jak používat BioHacking brýle NightShield?

Pro nejlepší výsledky noste brýle NightShield 3 hodiny před spaním. Tímto způsobem můžete účinně snížit vliv umělého světla a připravit tělo na noční odpočinek a podpořit produkci melatoninu.

Pro koho jsou BioHacking brýle?

Biohacking brýle jsou ideální pro:

 • Kancelářské pracovníky, kteří tráví dlouhé hodiny před počítačem.
 • Studenty, kteří se učí do pozdních nočních hodin.
 • Hráče, kteří používají obrazovky večer.
 • Pracovníky na směny, jejichž denní rytmus je často narušen.

Brýle NightShield kombinují funkčnost s elegancí. Jejich moderní design zajišťuje pohodlí a styl, takže jsou vhodné pro každodenní nošení i speciální příležitosti.

Kvalita BioHacking brýlí je potvrzena vědeckými studiemi!

Řada studií potvrzuje účinnost blokování modrého světla při zlepšování kvality spánku a zdraví. Uživatelské recenze také svědčí o pozitivních efektech nošení brýlí NightShield, jako je lepší regenerace a více energie během dne.

Často kladené otázky

 1. Jaké jsou hlavní výhody brýlí NightShield?

  • Blokují 99% modrého světla, zlepšují kvalitu spánku a podporují produkci melatoninu.
 2. Jsou brýle pohodlné pro dlouhodobé nošení?

  • Ano, díky lehké konstrukci a pohodlným unisexovým obroučkám.
 3. Jaké efekty lze pozorovat při pravidelném používání?

  • Lepší kvalita spánku, více energie během dne, snížení únavy očí.