Barevné doplňky mohou být výborným akcentem našich stylizací. Jednou z často vybíraných barev dámami je růžová barva. Asociuje se nám s dívčím šarmem a jemností.

Zajímavostí je, že barva růžová byla uznána za ženskou teprve přibližně před sto lety. Dříve byla tato barva doporučována chlapcům, protože byla psychology označována za dynamičtější a rozhodnější. Tento názor byl změněn po druhé světové válce americkými marketingovými specialisty.

odborná publikace Earnshaw's Infants' Department, červen 1918
Používání stránky znamená souhlas s využíváním souborů cookie, některé mohou být již uloženy ve vašem prohlížeči. Více informací naleznete v zásadách ochrany soukromí.

Dnes je růžová barva nesporně spojována s ženskostí, ačkoliv je stále poměrně opatrně používána v každodenních stylizacích z obavy před přílišnou infantilností. Pamatujte, že růžová má mnoho podob, i když cukrkandlový odstín může působit příliš dětsky, pudrové odstíny jsou vynikající pro zralé ženy! Proč tedy nevsadit na růžové brýle?

Dámské brýle v růžové barvě mají mnoho podob!

Tato výrazně ženská barva je používána v různých prvcích brýlí. Následující galerie vám dokáže, že růžová má různé tváře!

Růžové sluneční brýle — minigalerie

Dámské sluneční brýle s růžovými čočkami

Růžová může být použita pouze pro zabarvení čoček brýlí a jak vidíš, i v takové verzi může mít mnoho podob!

Sluneční brýle al'a kočičí oči s růžovými čočkami vypadají neuvěřitelně žensky a sexy. Takový model by se skvěle hodil k večerním stylizacím. Zatímco wayfarery, které jsou prezentovány uprostřed, jsou ideálním doplňkem k běžným casual stylizacím.

Pro festivalové dívky doporučujeme poslední model. Tyto trochu šílené růžové brýle se skvěle hodí do atmosféry letních festivalů!

Růžové dámské sluneční brýle

Úplně jinou tvář může mít model, ve kterém byla růžová použita pouze pro zabarvení obrub. Jak vidíš na prvním obrázku, růžové sluneční brýle mohou být velmi klasické!

Více šílený vzhled mají střední růžové lenonky pro dámy, kde růžová je použita jak na obrubách, tak i na čočkách.

Pro kontrast jsme přidali také model, který by mohl být označen za dětský. Průhledné růžové obruby a třpytky na rohách způsobují, že vypadají velmi dívčí, ale je na tom něco špatného? Podle nás vůbec ne!

Jak vidíš, růžové dámské sluneční brýle mohou mít mnoho tváří. Určitě nemůžeme generalizovat, říkajíc, že dámské brýle v růžové barvě jsou dětské – mohou být infantilní, ale nemusí, mají také velmi klasické a elegantní podoby. Záleží na tobě, kterou tvář si vybereš!