Brýle jsou prvkem, bez kterého by kvalita života lidí s vadou zraku byla podstatně nižší. Už jste někdy přemýšleli, kolik funkcí plní tento malý a nenápadný předmět? Proč milujeme brýle?

Za ostrost vidění a ochranu očí.

Brýle jsou především velkým spojencem našich očí. Brýle s korekčními skly umožňují lidem s vadou lépe vidět, sluneční brýle chrání naše oči před oslnivým sluncem a škodlivými paprsky, ochranné brýle například s antireflexní vrstvou pomáhají předcházet zhoršování zraku při používání počítačů a chytrých telefonů.

Za to, že zlepšují náš vzhled.

Dobře vybrané brýle, nejenže nám pomohou skrýt nedostatky našeho obličeje, například příliš blízko umístěné oči nebo příliš ostré rysy obličeje, ale také účinně skryjí stopy po nespavé noci nebo šampaňské zábavě. Odborně vybraný tvar brýlí nám také dodá hodně šarmu, elegance a jedinečného stylu. Určitě znáte někoho, kdo po sundání brýlí vypadá bez nich mnohem méně výhodně - všichni takové známe. Ideálním příkladem je americký rapper Puff Daddy, který z tohoto důvodu se svými tmavými brýlemi se jen zřídka rozloučí.

Za vytváření našeho image.

Brýle mohou úplně změnit náš vzhled. Díky brýlím – ať už korekčním nebo slunečním – můžeme přidat: elegantní šmrnc, sportovní uvolněnost nebo městskou kreativitu. Brýle jsou nezbytným módním doplňkem každé osoby, která vážně bere svůj image.

Protože ve brýlích svět vypadá prostě lépe.

"Dívat se na svět skrze růžové brýle" je vlastností lidí, kteří s plným optimismem přistupují k tomu, co je v životě potkává. Skvěle padnoucí brýle nám dodávají sebevědomí a odvahu. Někdy díky nim víme, že žádné překážky nám den nezkazí!

A ty, proč miluješ své brýle? :)