Časy, kdy byly brýle nošeny pouze z nutnosti, jsou již dávno zapomenuty. V 21. století nám optický trh nabízí tak obrovský výběr obrub, že brýle chtějí nosit i lidé, kteří ani nemají vadu zraku! Obruby nám dávají možnost úplně změnit náš vzhled a staly se téměř povinným doplňkem stylingu na pařížských módních přehlídkách.

Módní obruby mohou zcela změnit Tvůj vzhled – vylepšit proporce tváře a skrýt její nedostatky! Brýle už nejsou nepříjemnou povinností, ale efektním a stylovým módním doplňkem.

Zajímáš se, jaké obruby budou módní v roce 2021? Poznej nejnovější trendy na optickém trhu!

Jaké obruby jsou módní v roce 2021?

V poslední době jsou módní trendy jasně inspirovány stylem 80. a 90. let. Volné zvonáče nebo krátké crop-topy, které dominují v obchodních řetězcích, to jasně potvrzují. Vliv tohoto retro proudu můžeme jasně pozorovat i na optickém trhu. Jedny z módnějších obrub jsou právě ty, které jsou stylizovány na šílená léta disca. Kulaté obruby al'a lenonky, nebo ultra-tenké obruby, které ve Spojených státech dokonce získaly speciální název Granny glasses, což v doslovném překladu znamená babiččiny brýle.

Z módy nevycházejí ani klasické obruby ve stylu wayfarerů nebo pilotek. Tyto modely můžeme určitě označit za nadčasovou klasiku, protože jsou v trendu již nejméně několik desítek let!

Jaké obruby vybrat v roce 2021?

Stále si nejsi jistá, jaké obruby vybrat? Níže najdeš naši minigalerii, která, doufáme, pomůže s konečným rozhodnutím!

Módní obruby 2021:

1. Drátové obruby

Drátové obruby, které nám připomínají styl našich babiček, se dokonale hodí do trendu Granny Glasses propagovaného hvězdami z Ameriky. Zamilovaly si je také blogerky. Vyberte tento typ obrub, pokud si ceníte stylového a výrazného vzhledu. Zda si vyberete kovové obruby ve stylu pilotek nebo čtvercové, záleží jen na Vás! Máte pochybnosti, jaký tvar rámečků vybrat? Podívejte se sem: Jak vybrat brýle podle tvaru obličeje?

2. Průhledné obruby

Návrh pro ty, kteří se rádi oblékají stylově, ale preferují jemnější modely. Brýle s průhlednými obrubami jsou skvělé pro ty, kteří nejsou příliš nadšeni klasickými černými nebo hnědými modely, ale nechtějí na sebe přitahovat přílišnou pozornost!

3. Barevné obruby

Návrh pro odvážné, který skvěle zapadá do trendů roku 2021. Barevné obruby přitahují pozornost a dodávají charakter. Mohou dokonale zdůraznit prvky oblečení nebo každodenní líčení!

4. Oválné obruby, lenonky

Klasika s nádechem extravagance. Jednoznačně náš výběr! Kombinují vše, co je módní v této sezóně. Kulaté nebo oválné obruby + retro styl. Ať už se rozhodnete pro průhledné obruby, barevné nebo si vyberete klasickou
černou. Tento model brýlí dodá charakter každé Vaší stylizaci! Pokud rádi experimentujete se svým vzhledem.

5. Obruby pro ženy ve stylu cat eye

To už je klasika. Neexistuje sezóna, ve které by byly obruby ve stylu kočičích očí zapomenuty. Ženy je milují pro jejich univerzálnost. Proč? Protože se hodí ke každému stylu, bez ohledu na jeho charakter. Hodí se k obchodním
vzhledům, ale nic nebrání v tom, aby byly kombinovány s každodenním, dívčím stylem. Jakou barvu obrub ve stylu cat eye si vybrat? Nepopíráme, že černá je nejoblíbenější volbou. Ale proč si nevybrat něco výjimečného? Třeba průhledné obruby se zlatými prvky?

6. Geometrické obruby

Obruby s netradičními tvary se objevují čím dál častěji. Vynikají nejen svým tvarem, ale také unikátními stranicemi a barvami. Zajímavá volba pro ty, kteří si cení individuálního stylu. Takové módní obruby 2021 můžeme vidět téměř na každém módním přehlídce!