Vášniví sportovci dobře vědí, že pohodlné provozování oblíbeného sportu vyžaduje kompletní výbavu vhodného oblečení. Důležitá je kvalita oděvů, ale i detaily - asi nikdo jiný si tak neváží významu doplňků, jako lidé aktivně sportující. Jsou brýle důležité v tomto seznamu? Naprosto klíčové!

Zjistěte, jaké sluneční brýle vybrat pro sportovce v závislosti na provozovaném sportu!

Sluneční brýle pro venkovní sporty

Brýle pro sportovce, kteří nejčastěji provozují svůj sport venku, by měly mít odpovídající sluneční filtry. Ideální by bylo, kdyby sportovní brýle měly filtr alespoň UV 400 kat 3, který je perfektní pro slunečné dny.

Ostré slunce nejen ztěžuje pohyb nebo orientaci v terénu, ale je také škodlivé pro naše oči - a to nejen v létě, ale i na jaře a na podzim. Dokonce i v zimě potkáváme běžce a cyklisty, kteří svůj denní trénink absolvují se slunečními brýlemi na nose. Není to žádná forma snobismu ani přehánění - taková péče o zrak je vřele doporučována očními lékaři.

Oslnivé odlesky světla eliminují polarizační brýle pro sportovce

Pokud jste ve svém sportu často vystaveni oslnivým odleskům slunečního světla, dobrým nápadem bude pořízení brýlí s polarizací. Zabrání pronikání oslnivých paprsků do čočky vašeho oka, což výrazně přispěje k zlepšení vaší bezpečnosti.

Sluneční brýle pro vrcholové sportovce by měly být stabilní!

Pokud váš sport vyžaduje od vás náhlé zrychlení, při hledání brýlí byste měli klást největší důraz na to, jak dobře se budou „držet“ na vaší tváři. Gumové náušnice, nosníky, ba dokonce i obruby budou v tomto velmi nápomocné.

Musí však těsně přiléhat k pokožce, aby dobře plnily svou funkci. Jejich výhodou je také to, že jsou elastické a pružné – což osobě, která je neustále v pohybu, poskytuje rozhodně větší komfort.

Pokud se stále obáváte, že vaše brýle mohou spadnout z nosu a skončit na zemi, můžete se rozhodnout pro model na gumičce, tedy takový, jehož náušnice jsou spojeny elastickým páskem. V případě takového řešení je prakticky nemožné, aby se sklouzly z obličeje i při pádu (který vám samozřejmě nepřejeme!)

Ergonomický tvar slunečních brýlí a lehký materiál jsou dobrá volba pro každého sportovce

Sportovní sluneční brýle to není jen pohodlí a ochrana před slunečními paprsky, ale také před větrem, což ocení téměř všichni sportovci trénující v otevřeném terénu. Při výběru konkrétního páru si musíte pamatovat ještě na dvě věci.

Zaprvé – správné profilování. Přední část obličeje každého z nás je trochu jinak tvarovaná, proto brýle mají různé tvary. Otestujte, zda vybraný model opravdu dokonale přiléhá k vaší tváři.

Druhým důležitým aspektem je hmotnost – brýle pro sportovce čím lehčí, tím lepší!

Doufáme, že tento článek vám pomohl při rozhodování, jaké sluneční brýle pro sportovce si vybrat. Pokud hledáte internetový obchod, který nabízí pevné a cenově dostupné modely vhodné téměř pro každou sportovní disciplínu, určitě si prohlédněte odkaz níže!